Offering you a complete choice of products which include epdm rubber strip, neoprene rubber strips, rubber sealing strip and epdm spung rubber strips.
₹ 20 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 4-10 mm |
| Form | Strip |
| Color | Black |
| Hardness | Hard |
| Tensile Strength | 5 mm |
| Material | Rubber |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | U Shape |
₹ 18 / Meter Get Latest Price
| Length in Feet | 6 feet |
| Section width in mm | 78mm |
| Color | Black |
| Material Type | NBR |
| Usage | Gap Filling |
| Hardness (Shore A) +-5 | 45 |
| Material | Neoprene Rubber |
| Thickness | 5-10 mm |
| Width | 2-3 inch |
₹ 30 / Meter Get Latest Price
| Packaging Type | Packet |
| Section Width Mm | 1-2 inch |
| Thickness | 4-10 mm |
| Color | Black |
| Size | Medium |
| Material | Rubber |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 1-2 inch |
| Form | Strip |
| Color | Black |
| Material | Rubber |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
Shanu Luthra (Proprietor)
M.S.Industries
Plot No A-3, Dabua Pali Road, Behind Shiva Dharam Kanta, Dabua Colony
Faridabad - 121001, Haryana, India