Pioneers in the industry, we offer nitrile rubber sheet, neoprene rubber sheet, silicone rubber sheets and natural rubber sheet from India.
₹ 125 / Kilogram Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Thickness(mm) | 2.0, 4.0, 3.0, 5.0, 1.0 |
| Packaging Type | Bag |
| Color | Black |
| Application Industry | Electrical |
| Is It Water Resistance | Water Resistance |
| Material | Natural Rubber |
₹ 700 / Kilogram Get Latest Price
| Thickness | 4-10 mm |
| Color | Black |
| Hardness (Shore A) | 20 |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Neoprene Rubber |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Kilogram Get Latest Price
| Thickness | 3-10 mm |
| Usage/Application | Pharma |
| Size | Medium |
| Material | Silicone Rubber |
| Brand | MS Industries |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Red, Blue, Green, White etc |
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Color | Black |
| Packaging Type | Bag |
| Strength | Hard |
| Country of Origin | Made in India |
Shanu Luthra (Proprietor)
M.S.Industries
Plot No A-3, Dabua Pali Road, Behind Shiva Dharam Kanta, Dabua Colony
Faridabad - 121001, Haryana, India