We are a leading Manufacturer of door rubber seals, t shape epdm rubber seal, custom rubber washer and bridge compression rubber seal from Faridabad, India.
₹ 55 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Hardness Shore | 50-60 Shore A |
| Material | Plastic, Neoprene |
| Door Seal Type | Z Type |
| Width | 10 mm |
| Applications | Railway, Automotive |
₹ 50 / Meter Get Latest Price
| Shape | T Shape |
| Size | Medium |
| Material | EPDM Rubber |
| Packaging Type | Carton |
| Thickness | 2-10 mm |
| Color | Black |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Outer Diameter | 5 mm |
| Inner Diameter | 7 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Material | Rubber |
| Usage | Machine |
| Weather Resistance | Yes |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Sealing |
| Material | Rubber |
| Packaging Type | Carton |
| Color | Black |
| Finishing | Polished |
Shanu Luthra (Proprietor)
M.S.Industries
Plot No A-3, Dabua Pali Road, Behind Shiva Dharam Kanta, Dabua Colony
Faridabad - 121001, Haryana, India