Our range of products include silicone rubber grommet, sonalika tractor fuel tank grommet and epdm rubber grommet.
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Hardness (Shore A) | 40-90 |
| Material | EPDM |
| Color | Black |
| Shape | Circular |
| Tensile Failure Stress | 25 MPa |
| Density | 0.9 to 2 g/cu.cm |
Minimum order quantity: 5000 Piece
Leveraging on our vast knowledge of this realm, we are betrothed in presenting an optimal quality series of Rubber Grommets.
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter (mm) | 10 mm |
| Material | rubber |
| Brand | MS INDUSTRIES |
| Color | Black |
| Usage/Application | Automobile |
| Outer Diameter (mm) | 20 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter (mm) | 15 mm |
| Material | EPDM Rubber |
| Color | White |
| Usage/Application | Automobile |
| Outer Diameter (mm) | 20 mm |
| Condition | New |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Condition | New |
| Design | Good finished |
| Material | Silicone Rubber |
| Shape | Circular, Ring, Round |
Shanu Luthra (Proprietor)
M.S.Industries
Plot No A-3, Dabua Pali Road, Behind Shiva Dharam Kanta, Dabua Colony
Faridabad - 121001, Haryana, India