Our range of products include bike coupling rubber and rubber grommets for wiring harness.
₹ 12 / Set Get Latest Price
| Color | Black |
| Size | 1/2 inch |
| Crack Resistance | Yes |
| Packaging type | Box |
| Material | EPDM |
| Tensile Failure Stress | 25 MPa |
| Density | 0.9 to 2 g/cu.cm |
Minimum order quantity: 1000 Set
Due to rich industry skill and experience, we have been accomplished to provide our valued customers the best quality range of Rubber Couplings.
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter (mm) | 15 mm |
| Material | EPDM Rubber |
| Color | Black |
| Usage/Application | Automobile |
| Outer Diameter (mm) | 20 mm |
| Shape | Round |
| No of Hole | 3 |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Shanu Luthra (Proprietor)
M.S.Industries
Plot No A-3, Dabua Pali Road, Behind Shiva Dharam Kanta, Dabua Colony
Faridabad - 121001, Haryana, India